Kserokopiarki od Ricoh zawładnęły biurami już na tyle, że konkurencja może tylko zagryzać zęby. Ostatnio pisaliśmy o kolorowych nowościach – dzisiaj przybliżymy ich monochromatyczne siostry.

Na rynek świeżutko weszły nowe kserokopiarki monochromatyczne od Ricoh – modele M 2700 i M 2701.

Trochę danych technicznych

Obydwie kserokopiarki od Ricoh opierają się na tych samych parametrach, są jednakowo wydajne, oszczędne i intuicyjne w obsłudze. Oferują wysokiej jakości wydruk monochromatyczny, dupleks w standardzie, kolorowy skaner, pracę w sieci, USB i toner startowy na 4000 stron.

Zarówno model M 2700 jak i M 2701 obsługują formaty A6 – A3, kopiują i drukują z prędkością do 27 stron w ciągu minuty, posiadają wbudowaną pamięć 512 MB, a w ich menu wgrano sporo języków, dzięki czemu może być używana na całym świecie.

W jednym i drugim modelu producent daje w standardzie kasetę o pojemności 500 arkuszy i tacę ręczną na 100 kartek. Takie rozwiązanie zapewnia długą pracę ksero bez konieczności dokładania papieru.

Tania eksploatacja

Zarówno model M 2700 jak i M 2701 jest tani w utrzymaniu: nie pobiera nadmiernie energii, dzięki zastosowanym zaawansowanym funkcjom oszczędzania, a przeznaczone do nich tonery starczają na naprawdę długi czas.

Ciekawostką w najnowszych urządzeniach Ricoh jest możliwość samodzielnego wymieniania zespołów utrwalania – użytkownik może w łatwy sposób przeprowadzić instalację i wymieniać materiały eksploatacyjne bez konieczności wzywania serwisu!

Rozwiązania dla pracy mobilnej

Bywa i tak, że dostęp do najbardziej kluczowych dokumentów trzymamy w swoich smartphone’ach. Jest to wygodne i obecnie dosyć często spotykane zjawisko. Dobrze, jeśli nasza biurowa kopiarka daje możliwość bezpośredniego wydruku z urządzeń mobilnych, aby uniknąć przesyłania danych do komputera i oczywistej straty czasu!

Kserokopiarki Ricoh M 2700/2701 swobodnie obsługują systemy iOS i Android, a do tego zadbano, żeby w standardzie pojawiło się wsparcie dla aplikacji AirPrint oraz Mopria.

Użytkownik nie musi instalować dodatkowych programów do druku mobilnego – wszystko, co niezbędne, znajduje się już w oprogramowaniu kserokopiarki Ricoh!

Zarządzanie dokumentami

Takie podstawy podstaw, ale żadne biuro bez tego się nie obejdzie. Wielofunkcyjne urządzenia Ricoh drukują, kopiują i skanują, a przy tym posiadają funkcję kserowania dowodów tożsamości, skanują w kolorze do wiadomości e-mal i obsługują najważniejsze w pracy biurowej formaty od A6 do A4.

Wystarczające urządzenie wielofunkcyjne dla każdej placówki!

Panel

Bardzo prosty panel bez zbędnych dodatków zapewnia całkiem przyjemną obsługę i wielorakość funkcji.

Przyjemne klawisze reagują dobrze na nacisk, a sam wyświetlacz, choć niewielki, zdaje się być bardzo czytelnym akcesorium.

Ricoh M 2700/2701

Obudowa

Bardzo ładnie skompresowany układ jak na format A3. Urządzenie jest bardzo kompaktowe i ustawne – znajdzie swoich amatorów wszędzie tam, gdzie walczy się o każdy centymetr powierzchni.

Sam wygląd kopiarki Ricoh również robi niesamowite wrażenie. Solidna obudowa, nowoczesny kształt i zastosowane tworzywo wysokiej klasy sprawiają, że każde wnętrze będzie wyglądać dobrze w jej towarzystwie:)

Różnice pomiędzy Ricoh M 2700, a M 2701

…a właściwie jedna różnica. Ricoh M 2700 wyposażono w pokrywę oryginałów i właściwie sprawdzi się tam, gdzie dokumenty są głównie drukowane, a skanowanie wykonuje się sporadycznie.

Ricoh M 2701 dostał zamiast pokrywy ARDF (wśród użytkowników bardziej popularny jako RADF), czyli automatyczny podajnik dokumentów. I to rozwiązanie nadaje się do tych miejsc, w których kopiowanie i skanowanie odbywa się dosyć często, a jeśli nie, to chyba nie ma po co inwestować w opcję z ARDF.

Gdzie kupić Ricoh M 2700/2701?

To nowe urządzenia więc nie spodziewajmy się, że będą od razu dostępne wszędzie. Jest kilka miejsc, z których zapraszamy do agapo.pl, gdzie znaleźć można dosłownie wszystko do biura (nawet czajnik) od materiałów eksploatacyjnych po maty podłogowe i urządzenia produkcyjne. A jeśli czegoś nie ma, warto zadzwonić, na pewno się znajdzie!

Ricoh M 2700 w agapo.pl

Ricoh M 2701 w agapo.pl