Jaką drukarkę atramentową wybrać spośród tylu urządzeń dostępnych na rynku? Przedstawiamy ranking 10 najlepszych modeli drukarek atramentowych na pierwszy kwartał 2019 roku!

10 najlepszych modeli drukarek atramentowych – którą wybrać do użytku domowego?

Jak co roku z początkiem zmiany cyfry producenci prześcigają się we wprowadzaniu kolejnych rozwiązań dla użytkowników domowych i dla biznesu. Powstają całkiem nowe modele, jak również upgrade’y starszych sprawdzonych już sprzętów. Tym razem skupiamy się na urządzeniach dla użytkowników domowych, tym bardziej, że jest w czym wybierać!

Drukarki atramentowe to najpopularniejsze urządzenia w środowisku domowym, ale i w niewielkich firmach, w których drukuje się po prostu mało. Ostatnio pojawiły się również wersje dla biznesu, ale o tym napiszę w innym materiale:)

Popularne atramentówki występują w wielu wersjach i przedziałach cenowych – możemy wśród nich znaleźć naprawdę drogie urządzenia, ale i zupełnie tanie, dostępne dla większości z nas.

Podział na drukarki kolorowe i czarno białe - 10 najlepszych drukarek atramentowych

Pierwszy podział, z którym przy wyborze urządzenia się zetkniemy to podział na drukarki kolorowe i czarno białe. I tutaj warto zasugerować się, czy faktycznie wydruk kolorowy jest nam niezbędny, na pewno drukarka monochromatyczna będzie nieco tańsza, a i eksploatacja wyniesie mniej:)

Drukarka kolorowa czy czarno biała?

Wydajność

Jeden z głównych czynników, dla których ostatecznie po dłuższym użytkowaniu zmieniamy drukarkę, dlatego warto od razu wybrać właściwą, by nie tracić czasu i pieniędzy.

10 najlepszych modeli drukarek  atramentowych w 2019 roku!
Na czym lepiej zaoszczędzić?

Warto przy tym zwrócić uwagę nie tylko na cenę dostępnych materiałów eksploatacyjnych czy zamienników, ale też na cenę samego urządzenia. Z doświadczenia wiemy, że to, co tanie przy zakupie, wychodzi drogo podczas użytkowania. I tak jest zazwyczaj z najtańszymi drukarkami mieszczącymi się w budżecie do 200 zł – ich cena raczej nie będzie adekwatna do późniejszych oszczędności.

Dostępne formaty

Tutaj wybór wydaje się być najłatwiejszy, z góry już wiemy, na jakich formatach najczęściej drukujemy, lub jakich będziemy używać. Na rynku dostępnych mamy niewiele sprzętów obsługujących format powyżej rozmiaru A4, który przoduje na półkach sklepowych. Zdarzają się urządzenia obsługujące A3, a nawet A3+.

Opcje

…czyli prościej mówiąc możliwości rozbudowy. To od nas zależeć będzie, czego oczekujemy od nowego sprzętu, warto zapoznać się z bogatymi ofertami producentów.

Sieć

10 najlepszych modeli drukarek  atramentowych w 2019 roku!

Możliwość korzystania z drukarki bezprzewodowo to już praktycznie norma i nie wyobrażamy sobie inaczej, choć niektórzy korzystają jeszcze z połączeń na przewodowych.

Prędkość drukowania

Prędkość druku jest istotna w zależności od częstotliwości ich wykonywania. Inaczej podchodzić będziemy do drukowania w domu, które z reguły nie jest zbyt częste, a inaczej do wykonywania kopii w biurze, gdzie prędkość ma już ogromne znaczenie.

10 top modeli drukarek pierwszego kwartału 2019 roku

10. Drukarka atramentowa Epson L120 

9. Drukarka atramentowa HP OfficeJet 200 Mobile Printer

8. Drukarka atramentowa Epson WorkForce M105

7. Drukarka atramentowa Epson EcoTank L3151

6. Drukarka atramentowa Epson L805 

5. Drukarka atramentowa HP OfficeJet 202

4. Drukarka atramentowa HP OfficeJet Pro 8210

3. Drukarka atramentowa HP OfficeJet Pro 6230

2. Drukarka atramentowa HP OfficeJet Pro 7110 Wide Format ePrinter

1. Drukarka atramentowa Canon IP7250

Ranking został stworzony na bazie najczęściej wybieranych przez Was urządzeń w porównywarkach.

Jak widać przoduje drukarka marki Canon, która do najtańszych nie należy, ale jest jedną z najchętniej wybieranych przez konsumentów marek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne nowości od Canona:)

Potrzebujesz pomocy z drukarką?

www.agapo.pl Sklep on-line z drukarkami i innymi sprzętami do biura i nie tylko

www.naprawadrukarek.pl Pomożemy każdej drukarce!