Windows XP

Windows XP fascynacja, przywiązanie, lenistwo, funkcjonalność czy brak alternatywy...

Windows XP – od premiery pamiętnego systemu Microsoftu minęło już prawie siedemnaście lat, a nadal można natknąć się na urządzenie, w którym mimo wszystko króluje właśnie ta wersja okien.

Sentyment do mocnej wersji systemu Windows

Windows XP bardzo trwale wyrył się w naszej pamięci, przyzwyczajeniach i wspomnieniach o sobie. 8 kwietnia 2014 korporacja Microsoft przestała pracować nad jego wsparciem. Wielu producentów sprzętu też z biegiem lat przestała tworzyć programy i sterowniki do urządzeń, które miały z nim współpracować. Pomimo, że mamy już rok 2018, wiele osób uparcie korzysta z tego systemu. Z tak dużą determinacją, że przełamują różne bariery dotyczące funkcjonalności.

Czy warto brnąć w użytkowanie tak leciwego systemu operacyjnego? Śledząc różne fora i portale komputerowe zdania są podzielone. Analizując za i przeciw, więcej przemawia nad zmianą systemu. Wiąże się to jednak z zakupem zarówno Windows 10 jak i nowego sprzętu komputerowego. Skutkuje to dość dużym grymasem wśród wielu osób, a są to przeważnie starsi użytkownicy.

Windows XP - korzystać czy nie?

Windows XP z pewnością przetrwa u osób, które używają komputera jedynie do podstawowych czynności, takich jak: pisanie, przeglądanie internetu, słuchanie muzyki itp. Pamiętajmy jednak, że ten system nie ma już wsparcia, a co za tym idzie, nie pojawiają się nowe aktualizacje oraz brakuje mu bezpieczeństwa. Wszelkiego rodzaju luki i błędy tylko sprzyjają zaistnieniu sytuacji z włamaniem do komputera. Niektóre programy same informują, że nie oferują już wersji wspierających Win XP. Są to między innymi przeglądarki internetowe, programy do poczty, odtwarzacze filmów i programy do obróbki grafiki czy video.

Największym utrapieniem korzystania ze starego systemu jest brak możliwości modernizacji komputera, a wynika to z faktu braku sterowników lub niewłaściwego ich funkcjonowania na Windows XP. Przykładowo zakup nowej karty graficznej, urządzenia wielofunkcyjnego, czy próba podłączenia telefonu komórkowego lub tabletu.

Z naszej strony polecamy portal komputerowy www.dobreprogramy.pl. Posiada on filtr pozwalający wyodrębnić programy, które mają nadal wsparcie dla XP i pozwolą na w miarę optymalne działanie.

Niemniej, zalecamy zainwestować w nowy sprzęt komputerowy. Aby nowy system operacyjny mógł pracować stabilnie i zwiększył komfort pracy i pozwalał korzystać z najnowszych gier i programów.

 

PC-NET Częstochowa serwis komputerowy.

Dział Handlowy / zgłoś serwis:
✉ biuro@pc-net.pl793 900 878
✉ agnieszka@pc-net.pl660 486 906
✉ handlowiec@pc-net.pl794 900 078

PC-NET Rafał Latacz
Częstochowa
Słonecznikowa 6B
Czynne od Poniedziałku do Piątku 8:00 – 16:00


systemy operacyjne, windows, linux, OS. Windows xp, windows vista, windows 8. Windows 8.1|| windows 10, instalacja, aktualizację, foldery, pliki, wirusy, błędów, kompatybilność, wydajność. Sterowniki, modernizowanie,