Windows XP jako system operacyjny używany jeszcze w 2018 roku.

Windows XP jako system operacyjny używany jeszcze w 2018 roku.
5 (100%) 1 vote[s]

.Windows XP
Fascynacja, przywiązanie, lenistwo, funkcjonalność czy brak alternatywy…

Od premiery systemu Microsoftu minęło już prawie siedemnaście lat i nadal można natknąć się na urządzenie, gdzie króluje ta wersja okien. Windows XP bardzo trwale wyrył w naszej pamięci przyzwyczajeniach i wspomnienia o sobie. 8 kwietnia 2014 korporacja Microsoft przestał pracować nad jego wsparciem. Wielu producentów sprzętu też z biegiem lat przestała tworzyć programy i sterowniki do urządzeń, które miały współpracować z nim. Po mimo że mamy już rok 2018 wiele osób uparcie korzysta z tego systemu. Z tak dużą determinacją że przełamują różne bariery dotyczące funkcjonalności.

Czy warto brnąć w użytkowanie tak leciwego systemu operacyjnego? Śledząc różne fora i portale komputerowe zdania są podzielone. Analizując za i przeciw, więcej przemawia nad zmianą systemu. Ale wiąże się to z zakupem zarówno “Windows 10” jak i nowego sprzętu komputerowego. Skutkuję to dość dużym grymasem wśród wielu osób a są to przeważnie starsi użytkownicy.

Ponieważ Windows Xp przetrwa u osób, które używają komputera jedynie do podstawowych czynności typu: pisanie, przeglądanie internetu, słuchanie muzyki itp. Pamiętajmy że ten system już nie ma wsparcia, w parze z tym jest brak aktualizacji bezpieczeństwa. Wszelkiego rodzaju luki, błędy tylko sprzyjają zaistnieniu sytuacji z włamaniem do komputera. Niektóre programy same informują że nie oferują już wersji wspierających Win XP. Między innymi przeglądarki internetowe, programy do poczty, odtwarzacze filmów i programy do obróbki grafiki czy video.

Największą utrapieniem jest brak możliwości modernizacji komputera a wynika to z faktu braku sterowników lub niewłaściwego ich funkcjonowania na Windows XP. Przykładowo zakup nowej karty graficznej, urządzenia wielofunkcyjnego, czy próba podłączenia telefonu komórkowego lub tabletu.

Z naszej strony polecamy portal komputerowy www.dobreprogramy.pl. Posiada on filtr pozwalający wyodrębnić programy, które maja nadal wsparcie dla XP i pozwolą na w miarę optymalne działanie.

Jednak zalecamy zainwestować w nowy sprzęt komputerowy. Aby nowy system operacyjny mógł pracować stabilnie i zwiększył komfort pracy. Pozwalając korzystać z najnowszych gier i programów.

PC-NET Częstochowa serwis komputerowy.

Dział Handlowy / zgłoś serwis:
✉ biuro@pc-net.pl793 900 878
✉ agnieszka@pc-net.pl660 486 906
✉ handlowiec@pc-net.pl794 900 078

PC-NET Rafał Latacz
Częstochowa
Słonecznikowa 6B
Czynne od Poniedziałku do Piątku 8:00 – 16:00


systemy operacyjne, windows, linux, OS. Windows xp, windows vista, windows 8. Windows 8.1|| windows 10, instalacja, aktualizację, foldery, pliki, wirusy, błędów, kompatybilność, wydajność. Sterowniki, modernizowanie,