Serwis drukarek – jak wybrać właściwy?

Serwis drukarek – jak wybrać właściwy?
5 (100%) 1 vote[s]

Podpowiadamy, jak wybrać właściwy serwis drukarek i na co zwrócić uwagę

Zanim wybierzecie odpowiedni serwis drukarek, zastanówcie się, czego należy się po nim spodziewać. Większość Klientów przy wyborze serwisu, kieruje się wyłącznie ceną. Nie zawsze jest to dobry wybór…

Najczęstsze problemy z drukarkami

W zależności od tego, czy mamy do czynienia z drukarką igłową, laserową, atramentową, czy ploterem, usterki bywają różne. Tak ogólnie mówiąc najczęściej spotykane problemy, które łączy wszystkie z powyższych, to: brak komunikacji z komputerem (urządzenie nie jest widoczne dla komputera), wszelkie zacięcia papieru, problem z pobieraniem arkuszy, nieprawidłowości podczas wydruku, zbyt głośna praca urządzenia albo komunikaty o błędach.

Jakie usługi powinien oferować dobry serwis drukarek?

Przy wyborze dobrego serwisu drukarek, powinniście zwrócić uwagę między innymi na zakres oferowanych usług. To, że dany serwis proponuje naprawę wszystkich rodzajów drukarek, nie oznacza, że robi wszystko i nic, ale świadczy o tym, że zdobył odpowiednią praktykę i potrafi zająć się drukarkami różnych marek i typów.

Certyfikaty potwierdzające umiejętność świadczenia usług w zakresie naprawy drukarek

Warto sprawdzić, czy dany serwis drukarek posiada odpowiednie kwalifikacje. Dobry warsztat naprawy drukarek pochwali się zdobytymi certyfikatami i odbytymi szkoleniami, a także będzie stale dbał o rozwój umiejętności swoich techników.

Certyfikat potwierdzający kwalifikacje powinien zawierać niezbędne informacje o zdobytych umiejętnościach, datę wydania i okres ważności dokumentu. Będzie też oznakowany logo organizatora w nagłówku (zazwyczaj są to dystrybutorzy sprzętu drukującego lub sami producenci), a na końcu będzie znajdować się pieczątka i podpis osoby przyznającej certyfikat.

Dobry serwis drukarek…

…będzie zachęcał do regularnych przeglądów! Nie po to, by zapewnić sobie regularnego Klienta. Przyczyna jest prosta: drukarka nie przeglądana, przynajmniej od czasu do czasu, sprawi największe koszty, gdy w końcu przestanie działać.

Przegląd drukarki zapewnia wczesne wykrycie nieprawidłowości, które jeszcze nie sprawiają kłopotu, ale mogą i najpewniej zapoczątkują lawinę pojawiających się awarii.

…zaproponuje szereg różnych rozwiązań. Po to, by Klient miał wybór i decyzyjność. A poza tym, świadczy to o profesjonalizmie dobrego serwisu, dużej wiedzy i zaangażowania.

…nie weźmie pieniędzy za diagnozę, jeśli zdecydujecie się na naprawę swojej drukarki. Co innego, jeśli nie. Nie oczekujcie, że technik spędzi dwie godziny szukając awarii charytatywnie 😉

…poda koszty naprawy drukarki przed rozpoczęciem pracy i będzie informował na bieżąco, jeżeli coś się zmieni.

Jaki serwis naprawy drukarek wybrać?

Taki, który wyda się Wam najbardziej wiarygodny. Wiecie już, czym kierować się przy jego wyborze. Teraz decyzja należy do Was:)

Naprawy drukarek Częstochowa

PC-NET Częstochowa oferuje dobry serwis w zakresie naprawy drukarek. Więcej pod linkiem: https://naprawadrukarek.pl/