Drukarka do szkoły i użytku domowego - którą wybrać?

Drukarka do szkoły – urządzenie, które, jak się okazuje coraz częściej przydaje się do wykonywania zadań pozalekcyjnych. Rok szkolny już się rozpoczął na dobre, wyprawki kupione :). Jednak wiele osób zaczyna odczuwać brak urządzeń drukujących w “pakiecie szkolnym” swoich dzieci. Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne obecnie w dobie internetu, e-booków, i wymogów pisania prac na komputerze okazuje się dużym niezbędnikiem. Urządzeń na ryku jest bardzo dużo dostępnych. Różnią się technologia druku (laserowa, atramentowa), szybkością wydruku/skanowania, pojemnością tuszy/tonerów.

Przedstawimy kilka urządzeń, które naszym zdaniem są optymalnymi rozwiązaniami.
Szczególną uwagę w poradniku będziemy kłaść na model TCO (z ang. Total Cost of Ownership) sam zakup sprzętu stanowi 20% całkowitych kosztów jego użytkowania. Decyzja aby kupić tanią drukarkę może stać się przyczyną dużych kosztów eksploatacji. Tyczy się to zarówno drukarek laserowych, jak i drukarek atramentowych.

1. Drukarka do szkoły – Canon i-SENSYS LBP6230dw

Urządzenie laserowe o sporych możliwościach, niewielkich rozmiarach i nowoczesnym wyglądzie. Umożliwia drukowanie dwustronne i podłączenie do sieci LAN oraz Wi-Fi. Dużą zaleta jest możliwość drukowania z smartfona i tabletu. 25 stron A4 na minutę w czerni jak na potrzeby domowe wydaje się bardzo dobrym wynikiem. Dobre osiągi są przy tym połączone z wysoką energooszczędnością urządzenia. Dostępność zamienników tonera Canon CRG-726 pozwoli zmniejszyć koszta wydruk. Na pewno zaletami tej małej monochromatycznej drukarki jest niezawodność. Niezależnie od pory dnia kiedy zostanie uruchomiona, wydruk będzie idealny. Zapomnisz o zapchanych dyszach głowicy czy długim czasem oczekiwania na wydruk.

Szczegółowa specyfikacja – KLIKNIJ

 

drukarka do użytku domowego

drukarka do użytku domowego

2. Drukarka do szkoły – Brother DCP J-105

Wielofunkcyjna drukarka atramentowa posiada system automatycznego czyszczenia głowicy. Urządzenie posiada kolorowy skaner i wbudowane WiFi oraz możliwość drukowania z telefonu. Bardzo smukła obudowa pozwoli na umiejscowienie drukarki praktycznie w dowolnym miejscu. Zamiennik tuszy LC-529/525 XL Brother zmniejsza koszta wydruku czarno-białego oraz kolorowego.

Szczegółowa specyfikacja – KLIKNIJ

drukarka do szkoły

3. Drukarka do szkoły – Epson WorkForce WF-2750 DWF

Urządzenie wielofunkcyjne pozwalające na drukowanie, skanowanie i kopiowanie. Drukuje z prędkością do 33 str./min. mono oraz 20 str./min. w kolorze. Może także drukować dwustronnie tak zwana funkcja dupleks. Wygodny ekran dotykowy ułatwia sterowanie funkcjami drukarki. Wiele opcji łączności obejmuje USB, LAN i Wi-Fi. obsługuje również usługi Apple AirPrint oraz Google Cloud Print. Usługi te pozwalają na łatwe drukowanie z tabletów i smartfonów.

Szybkość druku ISO/IEC 24734 – 13 Str./min. Monochromatyczny, 7,3 Str./min. Colour
Szybkość drukowania dwustronnego ISO/IEC 24734 – 6,5 str. A4/min Monochromatyczny, 4,5 str. A4/min Colour

Szczegółowa specyfikacja – KLIKNIJ

drukarka do szkoły

4. Drukarka do szkoły – HP Color LaserJet Pro M377dw

Urządzenie wielofunkcyjne drukujące w technologi laserowej. Nie da się ukryć że cenowo przebija sowich konkurentów. Ale kupując taki sprzęt zyskujemy niezwykle funkcjonalne urządzenie na lata. Oryginalne tonery (HP z technologią JetIntelligence) oferują wydruk 13 tys. stron jednak koszt ich mało wspólnego ma z ekonomią. Dopiero zamienniki pozwalają zamortyzować eksploatację. Tonery zamienniki umożliwiają wydruk około 5 tys. str. ale ich cena kilkunastokrotnie jest niższa. Wracając do funkcjonalności, drukuj (dupleks), kopiuj i skanuj w kolorze. Łączność bezprzewodowa zapewnia szybką realizację zadań z różnych smartfonów i tabletów.

Szczegółowa specyfikacja – KLIKNIJ

Wszystkie wymienione urządzenia różnią się bardzo specyfikacją i technologią druku. Staraliśmy się zoptymalizować wybór urządzeń pod kontem ceny zakupu, kosztów eksploatacji oraz funkcjonalności. Każdy powinien spośród tych 4 drukarek (urządzeń wielofunkcyjnych) wybrać optymalny produkt dla siebie. Pamiętajmy że czasem niska cena urządzenia może być dość zgubna. Materiały eksploatacyjne okażą się zbyt drogie a wykonanie drukarki będzie pozostawiało wiele do życzenia.

Zwracać tez należy uwagę na kompatybilność z systemami operacyjnymi. Windows XP system chyba najbardziej popularny od początku 2000 r gości nadal w wielu domach na komputerach. Jednak niektórzy producenci nie oferują już wsparcia ze strony sterowników dla tego systemu. Mamy nadzieję że artykuł wesprze was podczas wyboru urządzenia drukującego nie koniecznie proponowanego przez nas.

 

PC-NET Częstochowa serwis komputerowy.

Dział Handlowy:
✉ biuro@pc-net.pl793 900 878
✉ agnieszka@pc-net.pl660 486 906
✉ handlowiec@pc-net.pl794 900 078

PC-NET Rafał Latacz
Częstochowa
Słonecznikowa 6B
Czynne od Poniedziałku do Piątku 8:00 – 16:00