Ricoh IM C3000

W ostatnim czasie miała miejsce odsłona nowego urządzenia kserującego, drukującego i skanującego w jednym. Ricoh narobił trochę szumu, czy rzeczywiście warto wybrać IM C3000?

Ricoh IM C3000 to rzeczywiście nowość wśród kserokopiarek – nie tylko ze względu na fakt, że całkiem niedawno pojawiła się na rynku sprzętu biurowego, ale również z uwagi na to, że już od pierwszego momentu zadziwia całkiem niezłym wyposażeniem dostarczanym w standardzie.

Ricoh IM C3000

Ricoh IM C3000 – nowość wśród kserokopiarek

Mistrzowska precyzja druku - Ricoh IM C3000

Urządzenie z pewnością znajdzie swoich wyznawców w niejednej placówce, w której oprócz druku mono przydaje się także drukowanie w pełnej gamie kolorów. A zarówno kopie monochromatyczne jak i kolorowe wychodzą z Ricoha w niesamowitej jakości.

IM C3000 daje z siebie naprawdę wiele, bo w ciągu minuty aż 30 stron w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi. Dodatkowo, wysoka jakość tonerów przeznaczonych do kserokopiarki, które, jak zapewnia producent, wykonane zostały z komponentów najbardziej zaawansowanych technologicznie, wzmacnia nieskazitelny efekt. Kolory są żywe, a krawędzie ostre. Zdecydowanie nie ma się do czego przyczepić.

Automatyczny podajnik dokumentów RADF

Niby nic, bo przecież każdy, kto ma do czynienia z pracą w biurze doskonale zdaje sobie sprawę z wygody posiadania tego udogodnienia i dlatego często decyduje się na jego zakup.

Firma Ricoh wyposażyła swoją IM C3000 w RADF w standardzie. Nie ma dodatkowych kosztów, żaden z użytkowników nie musi się borykać z wielokrotnym, mozolnym układaniem dokumentów na skanerze i oczekiwaniem na kolejne kopie.

Elastyczny panel dotykowy

Duży, przejrzysty kolorowy wyświetlacz fenomenalnie ułatwia pracę. Przekątna 10,1″ daje ogromne możliwości obsługi i niezwykłą czytelność. Samo użytkowanie jest bardzo intuicyjne, a możliwość dostrojenia do wymagań poszczególnych użytkowników optymalizuje dostęp do najczęściej używanych funkcji urządzenia.

To nie wszystko, jeżeli chodzi o panel dotykowy. Producent pomyślał także o potrzebach osób niepełnosprawnych, dlatego wyświetlacz można pochylić pod kątem 65 stopni, co znacznie usprawnia procesy związane z obsługą osobom poruszającym się na wózku.

Ricoh IM C3000

Ricoh IM C3000

Aktualizacje dostępne na bieżąco z poziomu wyświetlacza

…które w każdej chwili można pobrać za pośrednictwem platformy Always Current Technology™ by usprawnić pracę kserokopiarki. Na platformie możemy także znaleźć najnowsze aplikacje i wsparcie dla, jakże newralgicznego aktualnie tematu, jakim jest poziom ochrony dokumentów, a raczej danych, które się na nich znajdują.

Ricoh IM C3000 - Always Current Technology

 

Always Current Technology™

Trochę danych - Ricoh IM C3000

Miło zaskakuje 320 GB twardego dysku, zwiększona pojemność na papier i ogromne możliwości rozbudowy za pomocą opcji takich, jak: kasety dużej pojemności np. 1500 lub 1000 arkuszy, finiszer broszurujący, faks czy taca boczna.

Drukowanie odbywa się z prędkością do 30 stron/minutę, a skanowanie 80 str/min.

Standardowo otrzymujemy pojemność wejściową na 1200 arkuszy. Urządzenie obsługuje szeroki zakres formatów i gramatur papieru: A3, SRA3, koperty, niestandardowy rozmiar papieru; 60 – 300 g/m² (kasety), 52 – 300 g/m² (taca ręczna), 52 – 256 g/m² (drukowanie dwustronne).

Narzędzie do samodzielnego serwisowania

Przydatna funkcja dla niezależnych użytkowników, którzy lubią brać sprawy w swoje ręce. Dzięki temu ciekawemu dodatkowi, jesteśmy w stanie wykonać proste czynności serwisowe, takie jak np. wymiana tonerów bez potrzeby wzywania serwisu, czy też pracowników działów IT.

Współpraca z systemami operacyjnymi

Ricoh IM C3000 działa z najczęściej używanymi systemami operacyjnymi: Windows® 7, Windows® 8.1, Windows® 10, Windows® Server 2008, Windows® Server 2008R2, Windows® Server 2012R2, Windows® Server 2016, Macintosh OS X Native v10.11 or later, istnieje także możliwość wydruku mobilnego: Apple AirPrint™, Mopria, Google Cloud Print, NFC, Ricoh Smart Device Connector.

Ricoh Smart Integration

 

Ricoh Smart Integration

Design

Na koniec trochę o walorach estetycznych, które idealnie wpasowują się w aktualne światowe trendy. Od dłuższego czasu obserwujemy wśród projektantów i architektów zamiłowanie do prostych form i nienachalnych kolorów. Tak też stało się w przypadku kserokopiarki od Ricoha – prosta, zwarta obudowa oraz nie rzucająca się w oczy, ale ładnie dopełniająca pomieszczenie kolorystyka.

Cała kopiarka została wykonana z tworzywa w kolorze białym, gdzieniegdzie dostrzegamy jasnoszare i ciemne grafitowe elementy, mające na celu wzmocnienie efektu wizualnego.

Same materiały, z jakich wykonano wielofunkcyjne urządzenie Ricoh IM C3000 sprawiają wrażenie mocnych i wytrzymałych, a całość wygląda dobrze w otoczeniu biurowym.

Gdzie kupić Ricoh IM C3000?

Dobre ceny i profesjonalną w każdym calu pomoc w doborze urządzenia proponuje sklep www.agapo.pl: